סניפי הרשת

על פי הוראת משרד התחבורה, עומק החריצים בסוליית הצמיג צריך להיות מינימום 2 מילימטר. מתחת לכך, הצמיג פסול וחובה להחליפו. בנוסף, צמיג המראה סימני יובש, סדקים עמוקים, קרעים בדפנות הצמיג, אינו בטיחותי לנסיעה ויש להחליפו.

1

מתי צריך להחליף צמיג?

צמיג RUNFLAT, בשמו העברי נקרא צמיג 'אל תקר'. זהו צמיג אשר יכול להמשיך בנסיעה על אף אובדן לחץ אוויר פתאומי. צמיגי RUNFLAT הינם בעלי דפנות מחוזקות אשר תומכות במשקל הרכב בעת אובדן לחץ האוויר ובכך מספקות פתרון זמניה עד הגעה לצמיגיה הקרובה ביותר.

בעת אובדן לחץ אוויר אין לעבור מהירות מקסימלית של 80 קמ"ש ויש לפנות לצמיגיה הקרובה לצורך תיקון הצמיג בהקדם.

2

מהו צמיג Runflat?

מולקולת החנקן, המהווה באופן טבעי 78% מהאוויר, גדולה יותר מאשר מולקולת החמצן, והתוצאה:

  • שמירה על לחץ הניפוח בצמיג לאורך זמן.

  • הארכת חיי הצמיג והקטנת שחיקתו.

  • שיפור בטיחות הצמיג וביצועיו (אחיזת כביש, מרחק בלימה, ניקוז מי גשמים).

  • מניעת התחמצנות הגומי והחלדת רשתות הפלדה שבמבנה הצמיג והחישוק.

  • הקטנת התחממות הצמיג והסכנה להתלקחותו.
    חסכון של עד 5% בצריכת הדלק והקטנת פליטת המזהמים לסביבה.

חשוב לציין כי במידה ולא ניתן לבצע השלמת לחץ ניפוח לצמיגים בחנקן, ניתן לבצע את ההשלמה גם באוויר רגיל.

3

מדוע מומלץ לנפח צמיגים בחנקן?

תקופת המכירה של צמיגים חדשים לפי החוק הינה 6 שנים מתאריך יצורם, תקופת השימוש בצמיגים, מתחילה עם רכישתם ונמשכת לאורך שנים לאחר מכן. על כן, אין להסיק ששימוש בצמיגים חדשים שגילם 6 שנים הוא אסור!

אורך חיי הצמיגים עשוי להיות הרבה יותר מ 6- שנים. הכול תלוי בתחזוקה נכונה, בהקפדה של הנהג על נהיגה נכונה ושמירה על לחץ אוויר תקין.

4

האם קיים תאריך תפוגה לצמיגים?

רוטציה היא פעולה במסגרתה מועברים הגלגלים הקדמיים ברכב לציר האחורי והגלגלים האחוריים לציר הקדמי (יש לבצע איזון גלגלים בזמן הרוטציה). מומלץ לבצע רוטציה בגלגלים אחת לשנה או לאחר 15,000 ק"מ, המוקדם שבהם, כדי להאריך את חיי הצמיגים.

5

מה המשמעות של ביצוע רוטציה?

בדיקה ויזואלית לצמיגים - מומלץ לבצע בדיקה ויזואלית של הצמיגים לפחות אחת לחודש. באמצעות הבדיקה ניתן לגלות שחיקת יתר בצמיגים, חתכים, הימצאות גופים זרים, קרעים, חוטי פלדה בולטים ואף יובש בצמיגים.


חשוב לשים לב: לא ניתן לגלות חוסר אוויר בצמיגים בבדיקה ויזואלית אלא רק על ידי מכשור! לכן יש להקפיד על בדיקת לחץ אוויר אחת לחודש בצמיגייה, בתחנת דלק או להצטייד במד לחץ אוויר

6

מהי מטרת בדיקה ויזואלית?

כיום, מרבית יצרניות הצמיגים הגדולות מעבירות את מפעלי ייצור הצמיגים למדינות אסיה וזאת בעקבות מענקים אשר הן מקבלות מאותן מדינות. כל המפעלים מפוקחים מבחינת בקרת איכות על ידי אותן יצרניות צמיגים כך שאיכות הצמיגים במרבית המקרים נשמרת. כמו כן, שוק הצמיגים  האסייתי נמצא בתנופה אדירה לאור השיפור המשמעותי שחל באיכות הצמיגים.

יחד עם זאת, חשוב לוודא שעל הצמיגים מוטבעים תווי תקן DOT ו/או E המאושרים ע"י משרד התחבורה.

7

האם קיימת חשיבות לארץ ייצור הצמיג?

TPMS הינה מערכת בקרת לחץ אוויר בצמיגים. מערכת הבנויה מ - 4 חיישנים בגלגלי הרכב המתריעה על לחץ אוויר בכל גלגל בזמן אמת. מערכת זו מסייעת ב: ירידה בכמות התאונות הנגרמות כתוצאה מכשל בצמיג, שיפור יכולת הנהיגה ויציבות הרכב, שיפור וקיצור מרחק הבלימה, שיפור וגידול באורך חיי הצמיג.

8

מהי מערכת TPMS?

כיוון פרונט (כיוון זוויות ההיגוי) - אחראי על הזווית המדויקת בה יפגוש הצמיג את הכביש. כיוון זוויות ההיגוי עשוי להיפגם כתוצאה מכניסה לבור, מהמורה חזקה ועוד. מי שקובע את כיוון זוויות ההיגוי הוא יצרן הרכב. חשוב לעשות כיוון פרונט כי כאשר כיוון זוויות ההיגוי אינו תקין, תיווצר בצמיגים שחיקה מוגזמת ולא אחידה אשר תגרום לאי נוחות בנסיעה ולקיצור משמעותי של חיי הצמיג. יש לבצע כיוון פרונט ( כיוון זוויות היגוי ) לפחות פעם בשנה כדי לשמור על הבטיחות של הרכב ושל הנוסעים.

9

מהו כיוון פרונט?

אנטי פנצ'ר מספק מענה ראשוני בלבד במקרה של תקר בגלגל. לאחר מכן, יש לנסוע לצמיגייה ולתקן את הצמיג על ידי איש מקצוע מוסמך.

בצמיג המצויד במערכת TPMS לא מומלץ להשתמש באנטי פנצ'ר.

10

האם ניתן לתקן תקר באמצעות אנטי פנצ'ר?

ניתן לראות ברישיון הרכב בשורת ה"צמיג" ו/או בדלת הנהג ו/או במכסה מיכל הדלק, את מידת הצמיג, קוד העומס וקוד המהירות. 

11

מהי מידת הצמיגים התואמת לרכב?

תפקידם העיקרי של בולמי הזעזועים הוא להבטיח את היצמדות צמיגי הרכב לכביש בזמן נסיעה. בולמי זעזועים לא תקינים עלולים לפגום בין היתר במרחק בלימת החירום של הרכב, ביציבות הרכב בסיבובים, בנוחות הנסיעה ולגרום לשחיקת צמיגים מהירה.

12

מה תפקיד בולמי הזעזועים?

נהג יקר!!!

 הצמיג מהווה את הקשר הישיר של רכבך עם הכביש

מידע זה יסייע לך בקנייה נכונה, בשמירה על אורך חיי הצמיגים והנאה מנהיגה נוחה, חסכונית בדלק ובטוחה.

שאלות נפוצות

סניפים

-

מה תמצאו בסניפים שלנו?

השאר פנייה לסניף הקרוב לביתך

Thanks for submitting!

-