חשיבותו של כיוון פרונט

בטיחות בכביש הינה אחד הגורמים החשובים ביותר בניהול חיים תקין ובהימנעות מסכנות שונות, וכאלה לא חסרות סביבנו. למעשה, על מנת לשמור על זהירות מרבית בכביש, ישנם מספר סעיפים עליהם יש להקפיד. ביניהם, תקינות הרכב, סבלנות בנהיגה והישמעות לחוקי התעבורה השונים. את תחושת איבוד האיזון בהגה מכירים לא מעט נהגים, בנסיעה במהירות בינונית. תופעה זו עלולה לגרום לסכנת חיים מאחר והשליטה ברכב יורדת באופן קיצוני. 

תחושת איבוד השליטה יכולה לנבוע מכמה גורמים. צמיגים חסרים באוויר או היעדר איזון בין  הגלגלים היא סיבה אפשרית לתחושה זו של חוסר יציבות, בעיה הנפתרת במילוי אוויר בכל צמיגי הרכב בהתאם להוראות היצרן. לחץ אוויר תקין של צמיגים ברכב מעיד כי מקור הבעיה יכול לנבוע מאיזון לא נכון של הגלגלים, פגיעות אפשריות בנקודות שונות ברכב, הגורמות לו לנסוע באופן לא ישר, והיעדר יציבות בין צמיגים הגורמת ליציבות הרכב כולו להתרופף.

למעשה, כיוון פרונט ותיקון צמיגים ברכב הן פעולות שעתידות להציל את חיינו, ברגעים קריטיים יותר. מעבר לתחושה הלא נעימה שמסב איבוד השליטה המדויק ברכב, תמרון מדויק שלו ולחץ אוויר של צמיגים איכותיים ומכוונים כהלכה – הם חלק מהגורמים החשובים ביותר לשמירה על חיינו ברגעים קריטיים. אחיזה לא טובה של ההגה ברגעים  קריטיים אלו עלולה 'לזרוק' את הרכב לשוליים ולסכן את חיי הנהג. תופעות אלו מעידות  על צורך של כיוון פרונט ברכב.

במהלך בדיקות כיוון פרונט נבדק איזון הגלגלים. גלגלים הנעים בשמיניות או באופן לא מאוזן, מעידים על פגיעה כל שהיא ברכב באחת הזוויות, או תקר של צמיג ברכב,  פגיעה בג'אנט וכיו"ב. בדיקת כיוון פרונט כוללת למעשה את בדיקת זווית הגלגלים ביחס לכביש – היא הזווית הקובעת את יציבות הרכב. זווית זו נקראת זווית מתלה ומשתנה מדגם לדגם של מכוניות שונות. למעשה, כיוון פרונט של הרכב מוודא  כי אכן ישנה זווית ישרה לחלוטין בין הגלגלים לכביש ואילו כל זווית אחרת תגרום לאי יציבות בעת נהיגה ברכב.  

בדיקה של כיוון פרונט מתבצעת על ידי אנשי מקצוע מנוסים במכוני כיוון פרונט בהם נעשה  שימוש של ציוד משוכלל לבדיקת תקינות צמיגים ברכב ולחץ האוויר בכל אחד מהם,  כמו גם בעיות שונות אחרות ברכב כולו. מכוני רכב מעודכנים בדיוק בזווית הרצויה של הגלגלים ויכולים ליצור התאמה מקסימאלית, זאת בתהאם להוראות היצרן של כל רכב.     
<<  חזור
 
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה
אנחנו מודים לך על שליחת המשוב
יש למלא את הטופס במלואו