לא מתפשרים על צמיגים לרכב

נהיגה בטוחה ברכב היא הבסיס החשוב ביותר עבור כל נהג ישראלי. שמירה על חלקי חילוף תקינים ואיכותיים, נהיגה סבלנית, אחראית וזהירה בכביש ומתן תשומת לב מרבית לכל תופעה  יוצאת דופן הם כללים עיקריים לשמירה על בטיחות חיי הנוהג ברכב ועל הנוסעים עימו. תקינותם של צמיגים לרכב ושמירה על הגדרות היצרן ישמרו על חיי הנהג ויבטיחו  אותו מפני סכנה ממשית. גלגלים לא מאוזנים או לא איכותיים, ג'אנטים עקומים  ברכב או מכות בנקודות שונות, צמיגים יבשים וסדוקים ותופעות אחרות – מהווים סיכון ממשי לנהג הרכב.

אמנם, כל פנצ'רייה מציעה צמיגים לרכב – תוצרת חברות שונות ובאיכויות משתנות, אולם למעשה כל רכב מגיע עם הגדרות מדויקות של צמיגים נכונים ומתאימים לרכב הספציפי, כך שבעת הגעה לנקודת מכירת צמיגים חשוב להיוועץ עם איש מקצוע בנוגע להגדרות הרכב והצמיגים שיש לקנות עבורו. מכירת צמיגים מתבצעת גם בכל מוסך מורשה, שם יוכל הנהג לקבל שירות מקצועי וייעוץ מלא מטעם נציגי החברה המייצרת של הרכב.

המגוון הרחב של צמיגים לרכב מאפשר לנהגים לחשוב שסוג הצמיגים איננו משנה כל כך. דעה זו  יכולה לגרום לסכנת חיים. שמירה על צמיגים איכותיים ולא יבשים, בעלי לחץ אוויר על  פי התקן, מאוזנים ובזווית מתלה נכונה – הם שישמרו על חיי הנהג למשך זמן רב. מכירת צמיגים לרכב בפנצ'רייה אינה מחייבת את המוכר לשווק צמיגים בעלי תו תקן, ולכן האחריות חלה על הנהג עצמו.

אין צורך לרכוש, אמנם, צמיגים לרכב בעלי עלות גבוהה מאוד, אולם חשוב לוודא כי אלו שנבחרו עומדים בתווי התקן המחמירים ביותר בארץ ובעולם, ומותרים למכירה. מחירים  נמוכים של צמיג מעידים על איכות לקויה או על אי עמידה בתקנים. כאשר מבחינים כי הצמיגים מאבדים מחיוניותם ונראים סדוקים וישנים, כאשר ישנה תחושה של איבוד שליטה  ברכב – מה שעשוי להעיד על איזון גלגלים לא נכון, כאשר הגלגלים מסתובבים ב'שמיניות' – אזי יש להגיע למוסך בהקדם האפשרי.

יחד עם זאת, לא כל תחושה של צמיגים לרכב לא יציבים מעידה על צמיגים ישנים או על צורך  באיזון גלגלים, כאשר לעיתים פשוט מדובר בלחץ אוויר נמוך מדי.   
<<  חזור
 
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה
אנחנו מודים לך על שליחת המשוב
יש למלא את הטופס במלואו