נהיגה בטוחה עם צמיגים לרכב

נהיגה בטוחה מושפעת מלא מעט גורמים שונים, ביניהם שמירה על חוקי הכביש ונהיגה בסבלנות ובזהירות, נקיטת אחריות יותר ואיטיות בנהיגה היומיומית מול נהגים אחרים. לא פחות מאופן הנהיגה בכביש, חשובה השמירה על איכותם של צמיגים לרכב ועל השמירה  שלהם למשך זמן ארוך. בדיקת איכות ותקינות הצמיגים ניתן, אמנם, לבצע בכל מוסך, ואולם האחריות לשמירה על תקינותם שמורה ראשית לנהג עצמו ובעל הרכב. ניתן לרכוש צמיגים איכותיים בכל פנצ'רייה ובכל מוסך אזורי, וחשוב להיות ערניים בנוגע לאיכות הצמיגים במשך כל השנה. 
 
אמנם, ניתן למצוא בנקל לא מעט נקודות של מכירת צמיגים באזור המרכז בפרט ובאזורי מוסכים, ובעת רכישתם נוכל למצוא בכל פנצ'רייה מגוון רחב של צמיגי רכב שיוצעו לנו בהתאם לסוג הרכב ולתקציב, אולם החשוב מכל הוא להקפיד על צמיגים לרכב  שעומדים בתו התקן הישראלי והאמריקאי, וכן לבדוק כי הצמיגים עומדים בכל תווי התקן  המחמירים ביותר. 

עלות נמוכה של צמיגים לרכב צריכה להישמע חשודה ואין להקל ראש בעניין זה, שכן מדובר בחיי הנהג ולא פחות מכך. שחיקתם של צמיגים לרכב אינו עניין נדוש או בלתי  אפשרי ולכן חשוב לגשת להתרשם אצל פנצ'רייה מקומית מהצמיגים המוצעים בה. צמיגים שחוקים או דהויים, צמיגים לרכב שנראים יבשים וסדוקים, תדירות מילוי אוויר בצמיגים העולה ללא הפסקה מעידה על כך שהצמיגים אכן ישנים ודורשים החלפה. 

כאמור, מכירת צמיגים מתבצעת כמעט בכל פנצ'רייה באזור המרכז ואפילו בארץ כולה, אולם חשוב לרכוש צמיגים לרכב ממוסך מורשה ולוודא היטב כי אלו עומדים בתווי התקן המחמירים ביותר. לא די בעמידה בתקנים שכן כל צמיג הינו בעל הגדרות שונות, וכך גם  סוגי רכב שונים מצריכים התייחסות מיוחדת להגדרות השונות מסוג אחד למשנהו.   

פגיעה של ג'אנטים ברכב או ג'אנטים עקומים יכולים לסכן את חיי הנהג ודורשים גם הם לגשת לנקודה  הקרובה ביותר בה מתבצעת מכירת צמיגים בין אם מדובר במוסך או פנצ'רייה קרובה. אין לרכוש צמיגים לרכב ללא התייעצות מוקדמת עם בעל העסק או בעל המקום, שכן ההגדרות השונות של הצמיגים ודרישות היצרן יכולות לבלבל את הנהג ולגרום  לבחירה שגויה, ובכך להשפיע על יציבות הרכב ועל חייו של הנהג.
<<  חזור
 
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה
אנחנו מודים לך על שליחת המשוב
יש למלא את הטופס במלואו