כך תשמרו על חייכם – צמיגים מומלצים

נהיגה בטוחה הינה הבסיס החשוב ביותר לכל נהג ישראלי המבלה לא מעט משעות היום בכבישי הארץ הסואנים, או בכבישים העירוניים העמוסים לעייפה. שעות ארוכות על הכביש, נהיגה תחת לחץ ועומסים שאינם נגמרים בתנועת כלי רכב על הכבישים יכולה להשפיע רבות על אופן הנהיגה, גם של נהגים ותיקים ביותר, ואולי דווקא של נהגים אלו, הרגילים בנהיגה ומייחסים פחות חשיבות לכל אחת מהפעולות במהלך הנהיגה עצמה. אחריותו של כל נהג היא לדאוג לרכב תקין ולחלפים איכותיים וברמה גבוהה, שיוכלו לשרתו למשך זמן ארוך. 

אחד מחלקי החילוף המשמעותיים ביותר בכל רכב, בתקינותם אין להקל ראש, הם צמיגים מומלצים ברכישה והתקנה, שיכולים להחזיק מעמד זמן רב ולשרת את הנהג הישראלי נאמנה, מבלי להישחק במהרה, להתייבש ולהעלות סדקים, או להצריך את הנהג להגיע שוב למוסך לקבל שירות לצמיגים שרכש על דעת עצמו וללא המלצה של בעל מקצוע המתמחה בתחום.

רכישת צמיגים מומלצים על ידי היצרן הינה בגדר שמירה על חיי הנהג, שכן כל רכב מגיע עם הגדרות יצרן שונות, המיועדות לשמירה על איכות הרכב ועל התאמה בין חלקי החילוף המיוחדים  לכל אחד מהרכבים השונים. מאחר ולכל חברה צמיגים מומלצים בעלי הגדרות שונות, על בעל הרכב חלה אחריות מלאה של התייעצות מוקדמת עם נותני שירות לצמיגים, ווידוא כי הוא רוכש צמיגים מומלצים לרכבו, בהתאם להוראות יצרן הרכב. 
 
צמיגים הנוטים להתבלות במהרה ישלחו את בעל הרכב לקבל שירות לצמיגים תוך חודשים ספורים ויהוו הוצאה כלכלית שאינה מניבה הנאה למשך זמן רב. אמנם, הנהג יקבל שירותי תיקון  תקרים בכל מוסך אליו יגיע וכמובן – במוסך המורשה בו רכבו מיועד לטיפול, אולם על מנת להימנע ממצב של צורך בשירותי תיקון תקרים רצוי לרכוש מראש צמיגים מומלצים על פי הוראות היצרן וליהנות מהם משך זמן רב ללא תקלות.

ניתן לקבל שירות לצמיגים איכותיים ולא איכותיים, צמיגים מומלצים וכאלה שאינם עומדים  בתווי התקן המחמירים, אולם על מנת לשמור על חיי הנהג ועל בטיחותו, חובתו היא להתייעץ עם בעל המוסך או הפנצ'רייה בנוגע לסוג צמיגים מומלצים על ידי יצרן הרכב הספציפי, על מנת להימנע מהצורך של תיקון תקרים תוך חודשים ספורים מעת הרכישה. 
<<  חזור
 
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה
אנחנו מודים לך על שליחת המשוב
יש למלא את הטופס במלואו