נוסעים בבטחה

בשביל לנסוע בבטחה צריך מכונית טובה שלא תתפגר לנו בדרך, המכונית גם היא צריכה מאפיינים שונים על מנת לנסוע בבטחה. צמיגים למשל הינם אחד המאפיינים הללו, צמיגים חזקים ואמידים אשר יעמדו בנסיעות במשך שנים ולא יתפנצ'רו או יהרסו בבוא הזמן. צמיג בלוי או צמיג העשוי מחומרים שאינם חזקים מספיק, יתפנצ'ר במהירות. לכן חשוב מאוד להשקיע זמן בבחירת הצמיגים (במידה ואינם מגיעים אוטומטית עם המכונית, או שיש להחליפם). צמיג הוא למעשה  מעטפת העשויה מגומי, שמטרתה לבלום זעזועים בכביש, ולשפר את מיקומו ואחיזתו של הגלגל  על הכביש. הצמיג עוטף חישוק בגלגלים של כלי תחבורה שונים. ישנם צמיגים  שונים להם מאפיינים שונים, חשוב לבחור צמיג המיועד לשימוש שלכם ברכב ולעומס של הרכב על מנת לנסוע בבטחה. 

ממה עשוי צמיג?

צמיג מורכב משלושה חלקים עיקריים. הסולייה של הצמיג היא למעשה שכבה של גומי שמקיפה את הצמיג (הכי חיצונית) ולה יש חריצים. החריצים הללו עוזרים לפנות את המים, במידה ונוסעים בכביש או באיזור עם מים, וגם לאפשר לחום שלא להצטבר (בשל החיכוך בכביש הצמיג מתחמם). החלק השני הוא הדופן, מדובר בשכבות גומי אשר נותנות  לצמיג את המבנה שלו. מדובר בשלד של הצמיג, ועל ידו מתבצעת התמיכה במבנה. החלק האחרון הוא העקב, חגורה המהדקת את הצמיג לחישוק. 

נסיעה בטוחה

כאשר אנו מעוניינים לנסוע בבטחה, עלינו לבדוק את איכותו של הצמיג שלנו ולוודא שיש לו מספיק אויר (גם לא יותר מידי אויר), שהוא לא בלוי ולא משפיע על המכונית שלנו לרעה. במידה ואנחנו מרגישים שהאיזון של המכונית שלנו לא במיטבו, יכול להיות  שעלינו לבצע כיוון פרונט. מה הכוונה? כיוון פרונט הוא כיוון של הגלגלים, האיזון שלהם, כך שהאוטו יסע ישר. לעיתים הגלגלים נוטים לאבד מהאיזון שלהם, בעקבות פגיעה בבור בכביש, פנצ'ר וכדומה. מדובר במצב מסוכן, הגלגלים פונים  לאחד הצדדים אפילו שההגה מכוון ישר. במצב כזה נבצע כיוון פרונט על מנת  ליישר את הגלגלים. לא בטוחים שזה הטיפול שאתם צריכים, צריכים להתייעץ לגבי הצמיגים שלכם? פנו אלינו למידע נוסף.   
<<  חזור
 
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה
אנחנו מודים לך על שליחת המשוב
יש למלא את הטופס במלואו